پنجمین کنگره ملی شیمی و نانوشیمی از پژوهش تا فناوری برگزار گردید

پنجمین کنگره ملی شیمی و نانوشیمی از پژوهش تا فناوری برگزار گردید

پنجمین کنگره ملی شیمی و نانوشیمی از پژوهش تا فناوری، توسط انجمن علوم و فناوری‌های شیمیایی ایران  به صورت مجازی در 25 آبان ماه 1401 برگزار گردید.

پس از اخذ مجوز از وزارت علوم و پایگاه استنادي علوم و جهان اسلام، دبیرخانه کنگره با ارائه فراخوان و راه‌اندازی وب‌سایت و سامانه ثبت‌نام و دریافت مقالات از 10 خرداد ماه 1401 فعالیت خود را آغاز کرد.  پذیرش مقالات به هر دو زبان فارسی و انگلیسی صورت گرفت و با اتمام فرصت ارسال مقالات، 158 مقاله  در محورهاي مختلف کنفرانس  توسط دبیرخانه کنفرانس دریافت شد. از بین این مقالات، در نهایت تعداد 143 مقاله  طبق نظر کمیته علمی کنفرانس ارتباط نزدیک‌تری با مباحث و محورهای موردنظر همایش داشتند پذیرش نهایی شدند. از این تعداد 8 مقاله به‌صورت ارائه شفاهی و مابقی به‌صورت ارائه پوستر  موردپذیرش کمیته علمی قرار گرفتند. تمامی مقالات در کتابچه مجموعه مقالات کنفرانس به چاپ رسیده است. این کنفرانس با پیگیری‌های انجام‌شده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و مرجع دانش (CIVILICA) فهرست شده است.

 

برنامه علمی کنفرانس به‌وسیله کمیته برنامه ریزی کنفرانس، و اعضای انجمن علوم و فناوری‌های شیمیایی ایران و مجموعه‌ای از اساتید متخصص در حوزه‌های مرتبط با کنفرانس پشتیبانی شد.  در این کنفرانس دانشمندان برجسته علمی، پژوهشگران و محققان از سراسر کشور گرد هم آمده و در محورهای علمی کنفرانس به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

 

جناب آقای دکتر علی علوی هیات علمی  دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات با موضوع سخنرانی: “Rapid immobilization of SARS-CoV-2 at glutamine functionalized silicon (111) surface” و همچنین سرکار خانم دکتر شیدا احمدی هیات علمی دانشگاه پیام نور با موضوع سخنرانی: “ زیبایی های شیمی” در بخش افتتاحیه در خدمت شان بودیم.

 

از مسئولین محترم دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاها و سیویلیکا وپایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری که با حمایت‌های معنوی خود ما را در برگزاری این همایش یاری کردند تشکر و قدردانی می‌کنیم.

 

از تمامی اعضا محترم انجمن علوم و فناوری‌های شیمیایی ایران، اعضای هیات علمی و کمیته علمی، کمیته داوری و کمیته اجرایی تشکر و قدردانی می‌نماییم.