چهارمین کنفرانس علوم و فناوری های شیمی کاربردی: حسگرها و زیست حسگرها برگزار گردید

چهارمین کنفرانس علوم و فناوری های شیمی کاربردی: حسگرها و زیست حسگرها برگزار گردید

چهارمین کنفرانس علوم و فناوری های شیمی کاربردی: حسگرها و زیست حسگرها توسط انجمن علوم و فناوری‌های شیمیایی ایران  به صورت مجازی در 29 بهمن ‌ماه 1399 برگزار گردید.

پس از اخذ مجوز از وزارت علوم و پایگاه استنادي علوم و جهان اسلام، دبیرخانه کنفرانس با ارائه فراخوان و راه‌اندازی وب‌سایت و سامانه ثبت‌نام و دریافت مقالات از 1 آبان ماه 99 فعالیت خود را آغاز کرد.  پذیرش مقالات به هر دو زبان فارسی و انگلیسی صورت گرفت و با اتمام فرصت ارسال مقالات، 64 مقاله  در محورهاي مختلف کنفرانس  توسط دبیرخانه کنفرانس دریافت شد. از بین این مقالات، 33 مقاله در حیطه حسگرها نبود و در نهایت تعداد 31 مقاله  طبق نظر کمیته علمی کنفرانس ارتباط نزدیک‌تری با مباحث و محورهای موردنظر همایش داشتند پذیرش نهایی شدند. از این تعداد 10 مقاله به‌صورت ارائه شفاهی و 21 مقاله به‌صورت ارائه پوستر  موردپذیرش کمیته علمی قرار گرفتند. تمامی مقالات در کتابچه مجموعه مقالات کنفرانس به چاپ رسیده است. این کنفرانس با پیگیری‌های انجام‌شده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و مرجع دانش (CIVILICA) فهرست شده است. به اطلاع می رساند در کانال اختصاصی کنگره به آدرس @iccnrt می توانید فیلم های مربوط به برگزاری را دانلود و مشاهده نمایید.

برنامه علمی کنفرانس به‌وسیله کمیته برنامه ریزی کنفرانس، اعضای هیات علمی  دانشگاه پیام نور شیراز و اعضای انجمن علوم و فناوری‌های شیمیایی ایران و مجموعه‌ای از اساتید متخصص در حوزه‌های مرتبط با کنفرانس پشتیبانی شد.  در این کنفرانس دانشمندان برجسته علمی، پژوهشگران و محققان از سراسر کشور گرد هم آمده و در محورهای علمی کنفرانس به بحث و تبادل‌نظر پرداختند. همچنین سرکار خانم دکتر گوهر دیلمی راد با انجام سخنرانی در حوزه حسگرها و زیست حسگرهای شیمیایی رنگ سنجی و فلوئورسانی به غنای علمی کنفرانس افزودند.

از مسئولین محترم دانشگاه پیام نور واحد شیراز، دانشگاه شهید باهنر کرمان،  دانشگاه تحصیلات تکمیلی و فناوری پیشرفته و سایر دانشگاها و سیویلیکا وپایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری که با حمایت‌های معنوی خود ما را در برگزاری این همایش یاری کردند تشکر و قدردانی می‌کنیم.

از تمامی اعضا محترم انجمن علوم و فناوری‌های شیمیایی ایران، اعضای هیات علمی و کارمندان بخش روابط عمومی دانشگاه پیام نور شیراز، کمیته علمی، کمیته داوری و کمیته اجرایی تشکر و قدردانی می‌نماییم.